Ozon - salon

Zdraví a krása ruku v ruce
Salon Esence
Make-up
Make-up
Přejít na obsah

Ozon

Přístroje
Ozon (racionální chemický název trikyslík) je alotropní  modifikace kyslíku. Za normálních podmínek je to reaktivní plyn modré barvy a charakteristického zápachu s mimořádně silnými oxidačními účinky.
 
Využívá se v medicíně například pro léčbu akné – je jedno z nejčastějších onemocnění kůže a nejčastější kožní onemocnění v pubertě.  Akné vzniká v důsledku uzavření vývodů mazových žláz, což způsobí jejich zanícení. Stagnace sekretu mazových žláz má za následek jejich poškození a vznik hlubokého zánětu, po kterém zůstávají jizvy. Stav zhoršuje také přítomnost roztočů, kvasinek a bakterií. Dále k léčbě atopického ekzému a dalších kožních defektů. Při aplikaci dochází k místnímu vytváření ozonu přímo uvnitř kůže.
 
Ozonizace je moderní metoda, která slouží nejen k regeneračnímu, ale i k léčebnému působení na pleť.
 
Máte představu, jak funguje ozonizace?                                                                               
 
Je mylná představa domnívat se, že tato metoda znamená jakési foukání ozonu na kůži, jako při ondulaci vlasů teplým vzduchem. Ozon se tímto způsobem do kůže dopravit nedá. Ve skutečnosti je princip účinnosti ozonizéru zcela jiný.
 
Požadovaného efektu je dosaženo za pomoci působení vysokofrekvenčních střídavých výbojů, při kterém dochází  k přeměně dvojmocného kyslíku, ten je přítomen v pleti, na aktivní trojmocný kyslík.
Ozon a aktivní kyslík likvidují zánětlivé procesy v kůži. Likvidují také stafylokoky, jedním ze skutečných původců akné. Příznivé účinky ozonizace vedou k optimálnímu prokrvení kůže, zvýšení látkové výměny a výraznému zlepšení při vstřebávání účinných látek kosmetických přípravků. V konečném celkovém efektu dochází k protizánětlivému působení, zvýšené odolnosti pórů pleti před usazováním nečistot, ale i k příznivé stimulaci elastických struktur kůže.
 
Výhodou ozonizace je její výrazný a brzy viditelný efekt. Ozon a atomární kyslík zlikvidují velmi radikálně všechny negativní mikroby, tedy i stafylokoky, které akné způsobují. Malý statický náboj, odpuzuje nečistoty, čímž brání ucpávání pórů. Ozonizace je metoda, která mimo jiné pomáhá i proti padání vlasů či působí při léčbě lomivosti nehtů.Jemně urychluje prokrvení a průtok tkáňového moku. Tím zvyšuje přísun živin, což vede nejen k regeneraci pokožky, ale také vlasů, nehtů apod.
Při použití ozonizace působí ozon ve vnitřních strukturách kůže a ne pouze na povrchu. Díky této metodě se účinné a výživné látky z kosmetického přípravku dostanou hluboko do kůže, což umožňuje dosáhnout nesrovnatelně vyššího efektu, než při klasickém povrchovém používání většiny z nich.
Také u rozšířených cévek (venektázií) je prokrvení velmi důležité . Využitím průtoku okolních cév, se nápor krve na rozšířené žilky sníží. Ty se pak následně zužují a stávají se podstatně méně výrazné.
 
Ozonizace tedy brání zánětům pokožky a výrazně zvyšuje její odolnost. Používání tohoto přístroje je označováno jako neinvazivní, při jeho užívání nedochází k bolesti, poranění či zarudnutí, používání je bezbolestné. Tyto efekty vedou ke zdravější kůži a snížení léčebné doby.
 
 
Literatura a zdroje
 
     
  • Milena Jirásková: Acne      vulgaris – stále aktuální téma, Remedia, roč.2003, čís.5, s.313
  •  
  • Jaroslav Kadrnožka: Energie      a Globální oteplování, Země v proměnách při opatřování energie, BEN      2006, ISBN 80-214-2919-4
  •  
  • Donella Meadows: Překročení      mezí, Argo 1992, ISBN 80-85794-83-7
  •  
  • http://www.ncbi.nlm.nih.gov/
 
gabriela.pustejovska@centrum.cz  tel. 732104518  IČO 87226804
ul.Sokolovská 406 Kopřivnice
přijímáme platební karty
Provozní doba
po-čtv 9h-17h na objednávku kosmetické ošetření 732104518
pátek vyhrazen na masáže  
kontakt Lucie Žárská Dis. 777619544
PROSTOR PRO VAŠE DOTAZYNávrat na obsah